Aucamville, Tarn-et-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aucamville
Komunë
noform
Pamje nga Aucamville
Vendndodhja
Aucamville is located in Franca
Aucamville
Aucamville
44°37′30″V 5°20′43″L / 44.625°V 5.3453°L / 44.625; 5.3453Koordinatat: 44°37′30″V 5°20′43″L / 44.625°V 5.3453°L / 44.625; 5.3453
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Montauban
Kantoni Verdun-sur-Garonne
Ndërbashkësia Garonne et Gascogne
Kryetari Henri-Bernard Pech
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.91 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 909 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82600
INSEE 82005


Aucamville është një komunëFrancë. Aucamville bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 909 banorë dhe sipërfaqe 22.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]