Aucazein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aucazein
Komunë
noform
Pamje nga Aucazein
Vendndodhja
Aucazein is located in Franca
Aucazein
Aucazein
42°56′12″V 0°58′32″L / 42.936667°V 0.975556°L / 42.936667; 0.975556Koordinatat: 42°56′12″V 0°58′32″L / 42.936667°V 0.975556°L / 42.936667; 0.975556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Castillon-en-Couserans
Ndërbashkësia Le Castillonnais
Kryetari Claude Geslin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.02 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 64 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09800
INSEE 09025


Aucazein është një komunëFrancë. Aucazein bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 64 banorë dhe sipërfaqe 6.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]