Aucey-la-Plaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aucey-la-Plaine
Komunë
noform
Pamje nga Aucey-la-Plaine
Vendndodhja
Aucey-la-Plaine is located in Franca
Aucey-la-Plaine
Aucey-la-Plaine
48°31′38″V 1°28′41″P / 48.527222°V 1.478056°P / 48.527222; -1.478056Koordinatat: 48°31′38″V 1°28′41″P / 48.527222°V 1.478056°P / 48.527222; -1.478056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Avranches
Kantoni Pontorson
Ndërbashkësia Pontorson - Le Mont-Saint-Michel
Kryetari Alain Bodin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.39 km2
Popullsia 463 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50170
INSEE 50019


Aucey-la-Plaine është një komunëFrancë. Aucey-la-Plaine bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 463 banorë dhe sipërfaqe 9.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]