Auchy-la-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auchy-la-Montagne
Komunë
Vendndodhja
Auchy-la-Montagne is located in Franca
Auchy-la-Montagne
Auchy-la-Montagne
50°28′49″V 3°12′24″L / 50.4803°V 3.2067°L / 50.4803; 3.2067Koordinatat: 50°28′49″V 3°12′24″L / 50.4803°V 3.2067°L / 50.4803; 3.2067
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Crèvecoeur-le-Grand
Ndërbashkësia Crèvecœur-le-Grand
Kryetari Alain Rousselle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.05 km2
Lartësia 173 m (m.n.d.)
Popullsia 484 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60360
INSEE 60026


Auchy-la-Montagne është një komunëFrancë. Auchy-la-Montagne bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 484 banorë dhe sipërfaqe 8.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]