Audelange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audelange
Komunë
noform
Pamje nga Audelange
Vendndodhja
Audelange is located in Franca
Audelange
Audelange
47°08′09″V 5°35′10″L / 47.1358°V 5.5861°L / 47.1358; 5.5861Koordinatat: 47°08′09″V 5°35′10″L / 47.1358°V 5.5861°L / 47.1358; 5.5861
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Rochefort-sur-Nenon
Kryetari Bernard Guerrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.64 km2
Popullsia 222 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39700
INSEE 39024


Audelange është një komunëFrancë. Audelange bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 222 banorë dhe sipërfaqe 4.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]