Audenge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audenge
Komunë
noform
Pamje nga Audenge
Stema_figura
Vendndodhja
Audenge is located in Franca
Audenge
Audenge
44°41′05″V 1°00′43″P / 44.684722°V 1.011944°P / 44.684722; -1.011944Koordinatat: 44°41′05″V 1°00′43″P / 44.684722°V 1.011944°P / 44.684722; -1.011944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Arcachon
Kantoni Audenge
Ndërbashkësia Bassin d'Arcachon Nord Atlantique
Kryetari Nathalie Le Yondre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.09 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 5736 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33980
INSEE 33019


Audenge është një komunëFrancë. Audenge bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 5736 banorë dhe sipërfaqe 82.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Audenge – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale