Auderville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auderville
Komunë
noform
Pamje nga Auderville
Vendndodhja
Auderville is located in Franca
Auderville
Auderville
49°42′46″V 1°55′48″P / 49.7128°V 1.93°P / 49.7128; -1.93Koordinatat: 49°42′46″V 1°55′48″P / 49.7128°V 1.93°P / 49.7128; -1.93
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg-Octeville
Kantoni Beaumont-Hague
Ndërbashkësia La Hague
Kryetari Alain Dixneuf
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.33 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 276 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50440
INSEE 50020


Auderville është një komunëFrancë. Auderville bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 276 banorë dhe sipërfaqe 4.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]