Audignicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audignicourt
Komunë
noform
Pamje nga Audignicourt
Vendndodhja
Audignicourt is located in Franca
Audignicourt
Audignicourt
43°43′24″V 0°36′10″P / 43.7233°V 0.6028°P / 43.7233; -0.6028Koordinatat: 43°43′24″V 0°36′10″P / 43.7233°V 0.6028°P / 43.7233; -0.6028
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Coucy-le-Château-Auffrique
Ndërbashkësia Pays de la Vallée de l'Aisne
Kryetari Philippe Moyon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.66 km2
Lartësia 79 m (m.n.d.)
Popullsia 102 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2300
INSEE 2034


Audignicourt është një komunëFrancë. Audignicourt bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 102 banorë dhe sipërfaqe 5.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]