Audigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audigny
Komunë
noform
Pamje nga Audigny
Vendndodhja
Audigny is located in Franca
Audigny
Audigny
50°35′10″V 2°08′20″L / 50.5861°V 2.1389°L / 50.5861; 2.1389Koordinatat: 50°35′10″V 2°08′20″L / 50.5861°V 2.1389°L / 50.5861; 2.1389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Vervins
Kantoni Guise
Ndërbashkësia Région de Guise
Kryetari Franck Guiard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.73 km2
Lartësia 136 m (m.n.d.)
Popullsia 265 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2120
INSEE 2035


Audigny është një komunëFrancë. Audigny bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe 10.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Audigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale