Audouville-la-Hubert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audouville-la-Hubert
Komunë
noform
Pamje nga Audouville-la-Hubert
Vendndodhja
Audouville-la-Hubert is located in Franca
Audouville-la-Hubert
Audouville-la-Hubert
49°24′33″V 1°14′27″P / 49.4092°V 1.2408°P / 49.4092; -1.2408Koordinatat: 49°24′33″V 1°14′27″P / 49.4092°V 1.2408°P / 49.4092; -1.2408
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg-Octeville
Kantoni Sainte-Mère-Église
Ndërbashkësia La Baie du Cotentin
Kryetari Bernard Leconte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.4 km2
Popullsia 57 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50480
INSEE 50021


Audouville-la-Hubert është një komunëFrancë. Audouville-la-Hubert bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 6.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]