Audrieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audrieu
Komunë
noform
Pamje nga Audrieu
Vendndodhja
Audrieu is located in Franca
Audrieu
Audrieu
49°12′36″V 0°35′32″P / 49.21°V 0.5922°P / 49.21; -0.5922Koordinatat: 49°12′36″V 0°35′32″P / 49.21°V 0.5922°P / 49.21; -0.5922
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Tilly-sur-Seulles
Ndërbashkësia Seulles Terre et Mer
Kryetari Jean-Louis Lebouteiller
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.31 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 1042 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14250
INSEE 14026


Audrieu është një komunëFrancë. Audrieu bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1042 banorë dhe sipërfaqe 11.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Audrieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale