Audrix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Audrix
Komunë
noform
Pamje nga Audrix
Vendndodhja
Audrix is located in Franca
Audrix
Audrix
44°52′55″V 0°56′52″L / 44.881944°V 0.947778°L / 44.881944; 0.947778Koordinatat: 44°52′55″V 0°56′52″L / 44.881944°V 0.947778°L / 44.881944; 0.947778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Sarlat-la-Canéda
Kantoni Saint-Cyprien
Ndërbashkësia Vallée de la Dordogne
Kryetari Claude Thuillier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.22 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 292 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24260
INSEE 24015


Audrix është një komunëFrancë. Audrix bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 292 banorë dhe sipërfaqe 6.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Audrix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale