Auenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auenheim
Komunë
noform
Pamje nga Auenheim
Stema_figura
Vendndodhja
Auenheim is located in Franca
Auenheim
Auenheim
48°48′44″V 8°00′38″L / 48.812222°V 8.010556°L / 48.812222; 8.010556Koordinatat: 48°48′44″V 8°00′38″L / 48.812222°V 8.010556°L / 48.812222; 8.010556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Haguenau
Kantoni Bischwiller
Ndërbashkësia Uffried
Kryetari Joseph Ludwig
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.24 km2
Popullsia 872 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67480
INSEE 67014


Auenheim është një komunëFrancë. Auenheim bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 872 banorë dhe sipërfaqe 4.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]