Aufferville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aufferville
Komunë
Vendndodhja
Aufferville is located in Franca
Aufferville
Aufferville
48°12′59″V 2°36′25″L / 48.216271°V 2.606827°L / 48.216271; 2.606827Koordinatat: 48°12′59″V 2°36′25″L / 48.216271°V 2.606827°L / 48.216271; 2.606827
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Fontainebleau
Kantoni Château-Landon
Ndërbashkësia Gâtinais-Val de Loing
Kryetari Thierry Tardy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.74 km2
Popullsia 541 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77570
INSEE 77011


Aufferville është një komunëFrancë. Aufferville bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 541 banorë dhe sipërfaqe 17.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]