Augères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augères
Komunë
Vendndodhja
Augères is located in Franca
Augères
Augères
46°05′20″V 1°43′52″L / 46.088889°V 1.731111°L / 46.088889; 1.731111Koordinatat: 46°05′20″V 1°43′52″L / 46.088889°V 1.731111°L / 46.088889; 1.731111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Guéret
Kantoni Bénévent-l'Abbaye
Ndërbashkësia Bénévent-Grand-Bourg
Kryetari Michel Gasnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.43 km2
Lartësia 428 m (m.n.d.)
Popullsia 135 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23210
INSEE 23010


Augères është një komunëFrancë. Augères bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 135 banorë dhe sipërfaqe 12.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]