Augé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augé
Komunë
noform
Pamje nga Augé
Stema_figura
Vendndodhja
Augé is located in Franca
Augé
Augé
46°26′23″V 0°17′10″P / 46.439722°V 0.286111°P / 46.439722; -0.286111Koordinatat: 46°26′23″V 0°17′10″P / 46.439722°V 0.286111°P / 46.439722; -0.286111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Saint-Maixent-l'École-1
Ndërbashkësia Arc-en-Sèvre
Kryetari Marie-Françoise Travers
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.33 km2
Popullsia 903 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79400
INSEE 79020


Augé është një komunëFrancë. Augé bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 903 banorë dhe sipërfaqe 23.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Augé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale