Auge-Saint-Médard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auge-Saint-Médard
Komunë
noform
Pamje nga Auge-Saint-Médard
Vendndodhja
Auge-Saint-Médard is located in Franca
Auge-Saint-Médard
Auge-Saint-Médard
45°50′53″V 0°05′05″P / 45.8481°V 0.0847°P / 45.8481; -0.0847Koordinatat: 45°50′53″V 0°05′05″P / 45.8481°V 0.0847°P / 45.8481; -0.0847
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Cognac
Kantoni Rouillac
Ndërbashkësia Le Rouillacais
Kryetari Robert Lesage
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.37 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 312 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16170
INSEE 16339


Auge-Saint-Médard është një komunëFrancë. Auge-Saint-Médard bën pjesë në departamentin Charenterajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 312 banorë dhe sipërfaqe 17.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]