Augea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augea
Komunë
Vendndodhja
Augea is located in Franca
Augea
Augea
46°33′19″V 5°24′44″L / 46.5553°V 5.4122°L / 46.5553; 5.4122Koordinatat: 46°33′19″V 5°24′44″L / 46.5553°V 5.4122°L / 46.5553; 5.4122
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Beaufort
Kryetari Jean-Denis Amet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.52 km2
Popullsia 278 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39190
INSEE 39025


Augea është një komunëFrancë. Augea bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 278 banorë dhe sipërfaqe 7.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Augea – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale