Auger-Saint-Vincent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auger-Saint-Vincent
Komunë
Vendndodhja
Auger-Saint-Vincent is located in Franca
Auger-Saint-Vincent
Auger-Saint-Vincent
45°43′25″V 3°37′03″L / 45.7236°V 3.6175°L / 45.7236; 3.6175Koordinatat: 45°43′25″V 3°37′03″L / 45.7236°V 3.6175°L / 45.7236; 3.6175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Crépy-en-Valois
Ndërbashkësia Pays de Valois
Kryetari Fabrice Dalongeville
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.97 km2
Lartësia 87 m (m.n.d.)
Popullsia 521 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60800
INSEE 60027


Auger-Saint-Vincent është një komunëFrancë. Auger-Saint-Vincent bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 521 banorë dhe sipërfaqe 13.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]