Augerans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augerans
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Augerans is located in Franca
Augerans
Augerans
47°01′09″V 5°34′55″L / 47.0192°V 5.5819°L / 47.0192; 5.5819Koordinatat: 47°01′09″V 5°34′55″L / 47.0192°V 5.5819°L / 47.0192; 5.5819
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Montbarrey
Kryetari Alain Déjeux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.05 km2
Popullsia 143 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39380
INSEE 39026


Augerans është një komunëFrancë. Augerans bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 143 banorë dhe sipërfaqe 8.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]