Augignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augignac
Komunë
noform
Pamje nga Augignac
Vendndodhja
Augignac is located in Franca
Augignac
Augignac
45°35′32″V 0°42′09″L / 45.5922°V 0.7025°L / 45.5922; 0.7025Koordinatat: 45°35′32″V 0°42′09″L / 45.5922°V 0.7025°L / 45.5922; 0.7025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Nontron
Kantoni Nontron
Ndërbashkësia Le Haut Périgord et le Périgord Vert Nontronnais
Kryetari Gilles Brudieux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.64 km2
Popullsia 826 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24300
INSEE 24016


Augignac është një komunëFrancë. Augignac bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 826 banorë dhe sipërfaqe 22.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]