Augisey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augisey
Komunë
Vendndodhja
Augisey is located in Franca
Augisey
Augisey
46°33′14″V 5°29′36″L / 46.5539°V 5.4933°L / 46.5539; 5.4933Koordinatat: 46°33′14″V 5°29′36″L / 46.5539°V 5.4933°L / 46.5539; 5.4933
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Beaufort
Kryetari Daniel Blanchon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.29 km2
Popullsia 181 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39270
INSEE 39027


Augisey është një komunëFrancë. Augisey bën pjesë në departamentin Jurarajonit BourgogneFranche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 9.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Augisey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale