Augnax

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augnax
Komunë
noform
Pamje nga Augnax
Vendndodhja
Augnax is located in Franca
Augnax
Augnax
43°43′24″V 0°46′35″L / 43.7233°V 0.7764°L / 43.7233; 0.7764Koordinatat: 43°43′24″V 0°46′35″L / 43.7233°V 0.7764°L / 43.7233; 0.7764
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Kantoni Auch-Nord-Est
Ndërbashkësia Grand Auch
Kryetari Claude Petit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4 km2
Lartësia 202 m (m.n.d.)
Popullsia 81 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32120
INSEE 32014


Augnax është një komunëFrancë. Augnax bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 81 banorë dhe sipërfaqe 4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Augnax – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale