Auguaise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auguaise
Komunë
Vendndodhja
Auguaise is located in Franca
Auguaise
Auguaise
48°42′05″V 0°33′15″L / 48.701389°V 0.554167°L / 48.701389; 0.554167Koordinatat: 48°42′05″V 0°33′15″L / 48.701389°V 0.554167°L / 48.701389; 0.554167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Moulins-la-Marche
Ndërbashkësia Pays de L'Aigle et de la Marche
Kryetari Serge Amis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.25 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 145 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61270
INSEE 61012


Auguaise është një komunëFrancë. Auguaise bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 2.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]