Augy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augy
Komunë
noform
Pamje nga Augy
Vendndodhja
Augy is located in Franca
Augy
Augy
46°47′07″V 2°50′41″L / 46.7853°V 2.8447°L / 46.7853; 2.8447Koordinatat: 46°47′07″V 2°50′41″L / 46.7853°V 2.8447°L / 46.7853; 2.8447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Soissons
Kantoni Braine
Ndërbashkësia Val de l'Aisne
Kryetari Didier Ruffy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.6 km2
Lartësia 87 m (m.n.d.)
Popullsia 90 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2220
INSEE 2036


Augy është një komunëFrancë. Augy bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 90 banorë dhe sipërfaqe 2.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]