Augy-sur-Aubois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Augy-sur-Aubois
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Augy-sur-Aubois is located in Franca
Augy-sur-Aubois
Augy-sur-Aubois
46°47′07″V 2°50′41″L / 46.7853°V 2.8447°L / 46.7853; 2.8447Koordinatat: 46°47′07″V 2°50′41″L / 46.7853°V 2.8447°L / 46.7853; 2.8447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kantoni Sancoins
Ndërbashkësia Trois Provinces
Kryetari Émile Monnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.46 km2
Lartësia 206 m (m.n.d.)
Popullsia 302 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18600
INSEE 18017


Augy-sur-Aubois është një komunëFrancë. Augy-sur-Aubois bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 302 banorë dhe sipërfaqe 30.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]