Aujac, Charente-Maritime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aujac
Komunë
Vendndodhja
Aujac is located in Franca
Aujac
Aujac
45°50′42″V 0°23′39″P / 45.845°V 0.394167°P / 45.845; -0.394167Koordinatat: 45°50′42″V 0°23′39″P / 45.845°V 0.394167°P / 45.845; -0.394167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Saint-Hilaire-de-Villefranche
Ndërbashkësia Les Vals de Saintonge
Kryetari Claude Rulland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.73 km2
Lartësia 24 m (m.n.d.)
Popullsia 314 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17770
INSEE 17023


Aujac është një komunëFrancë. Aujac bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 314 banorë dhe sipërfaqe 8.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]