Aujac, Gard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aujac
Komunë
noform
Pamje nga Aujac
Stema_figura
Vendndodhja
Aujac is located in Franca
Aujac
Aujac
44°21′00″V 4°00′54″L / 44.35°V 4.015°L / 44.35; 4.015Koordinatat: 44°21′00″V 4°00′54″L / 44.35°V 4.015°L / 44.35; 4.015
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Alès
Kantoni Génolhac
Ndërbashkësia Hautes Cévennes
Kryetari André Agniel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.47 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 183 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30450
INSEE 30022


Aujac është një komunëFrancë. Aujac bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 183 banorë dhe sipërfaqe 16.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]