Aujan-Mournède

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aujan-Mournède
Komunë
Vendndodhja
Aujan-Mournède is located in Franca
Aujan-Mournède
Aujan-Mournède
43°22′57″V 0°30′12″L / 43.3825°V 0.5033°L / 43.3825; 0.5033Koordinatat: 43°22′57″V 0°30′12″L / 43.3825°V 0.5033°L / 43.3825; 0.5033
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Masseube
Ndërbashkësia Val de Gers
Kryetari Jean Lartigue
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.46 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 94 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32300
INSEE 32015


Aujan-Mournède është një komunëFrancë. Aujan-Mournède bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 94 banorë dhe sipërfaqe 8.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]