Aujargues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aujargues
Komunë
noform
Pamje nga Aujargues
Stema_figura
Vendndodhja
Aujargues is located in Franca
Aujargues
Aujargues
43°47′26″V 4°07′25″L / 43.7906°V 4.1236°L / 43.7906; 4.1236Koordinatat: 43°47′26″V 4°07′25″L / 43.7906°V 4.1236°L / 43.7906; 4.1236
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Sommières
Ndërbashkësia Pays de Sommières
Kryetari Guy Lamadie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.85 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 822 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30250
INSEE 30023


Aujargues është një komunëFrancë. Aujargues bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 822 banorë dhe sipërfaqe 6.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]