Aulac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Aulac (kthjellim).


Aulac
—  qytet  —
Aulac is located in Kanadaja
Aulac
Aulac
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Ndarja statistikore Kontea Westmorland
Koordinatat 45°52′5″V 64°16′55″P / 45.86806°V 64.28194°P / 45.86806; -64.28194 (Aulac)Koordinatat: 45°52′5″V 64°16′55″P / 45.86806°V 64.28194°P / 45.86806; -64.28194 (Aulac)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Aulac është një qytetKontea Westmorland, provinca New Brunswick, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe km² dhe popullsi banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aulac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick