Aulas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aulas is located in Franca
Aulas
Aulas
44°00′04″V 3°35′14″L / 44.0011°V 3.5872°L / 44.0011; 3.5872Koordinatat: 44°00′04″V 3°35′14″L / 44.0011°V 3.5872°L / 44.0011; 3.5872
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Le Vigan
Kantoni Le Vigan
Ndërbashkësia Pays Viganais
Kryetari Jean Boulet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.91 km2
Lartësia 316 m (m.n.d.)
Popullsia 440 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30120
INSEE 30024


Aulas është një komunëFrancë. Aulas bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 440 banorë dhe sipërfaqe 2.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aulas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale