Aulnay, Charente-Maritime

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Aulnay
Komunë
noform
Pamje nga Aulnay
Stema_figura
Vendndodhja
Aulnay is located in Franca
Aulnay
Aulnay
46°01′17″V 0°20′47″P / 46.0214°V 0.3464°P / 46.0214; -0.3464Koordinatat: 46°01′17″V 0°20′47″P / 46.0214°V 0.3464°P / 46.0214; -0.3464
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Aulnay
Ndërbashkësia Aulnay-de-Saintonge
Kryetari Charles Bellaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.97 km2
Lartësia 54 m (m.n.d.)
Popullsia 1464 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17470
INSEE 17024


Aulnay është një komunëFrancë. Aulnay bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1464 banorë dhe sipërfaqe 30.97 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]