Aulnay, Vienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnay
Komunë
Vendndodhja
Aulnay is located in Franca
Aulnay
Aulnay
46°54′23″V 0°05′34″L / 46.9064°V 0.0928°L / 46.9064; 0.0928Koordinatat: 46°54′23″V 0°05′34″L / 46.9064°V 0.0928°L / 46.9064; 0.0928
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Châtellerault
Kantoni Moncontour
Ndërbashkësia Pays Loudunais
Kryetari Gérard Hérault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.01 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 113 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86330
INSEE 86013


Aulnay është një komunëFrancë. Aulnay bën pjesë në departamentin Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 113 banorë dhe sipërfaqe 8.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]