Aulnay-l'Aître

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnay-l'Aître
Komunë
Vendndodhja
Aulnay-l'Aître is located in Franca
Aulnay-l'Aître
Aulnay-l'Aître
48°49′24″V 4°33′39″L / 48.8233°V 4.5608°L / 48.8233; 4.5608Koordinatat: 48°49′24″V 4°33′39″L / 48.8233°V 4.5608°L / 48.8233; 4.5608
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Vitry-le-François
Kantoni Vitry-le-François-Est
Ndërbashkësia Vitry, Champagne et Der
Kryetari Anne Gobrecht
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.36 km2
Lartësia 156 m (m.n.d.)
Popullsia 137 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51240
INSEE 51022


Aulnay-l'Aître është një komunëFrancë. Aulnay-l'Aître bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe 8.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]