Aulnay-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnay-sur-Marne
Komunë
Vendndodhja
Aulnay-sur-Marne is located in Franca
Aulnay-sur-Marne
Aulnay-sur-Marne
49°00′30″V 4°12′18″L / 49.0083°V 4.205°L / 49.0083; 4.205Koordinatat: 49°00′30″V 4°12′18″L / 49.0083°V 4.205°L / 49.0083; 4.205
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Châlons-en-Champagne
Kantoni Écury-sur-Coole
Ndërbashkësia Châlons Agglo
Kryetari Thérèse Guy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.07 km2
Lartësia 78 m (m.n.d.)
Popullsia 224 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51150
INSEE 51023


Aulnay-sur-Marne është një komunëFrancë. Aulnay-sur-Marne bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 224 banorë dhe sipërfaqe 9.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]