Aulnois-en-Perthois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnois-en-Perthois
Komunë
Vendndodhja
Aulnois-en-Perthois is located in Franca
Aulnois-en-Perthois
Aulnois-en-Perthois
48°52′10″V 6°18′57″L / 48.8694°V 6.3158°L / 48.8694; 6.3158Koordinatat: 48°52′10″V 6°18′57″L / 48.8694°V 6.3158°L / 48.8694; 6.3158
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Bar-le-Duc
Kantoni Ancerville
Ndërbashkësia Pays de la Saulx et du Perthois
Kryetari Serge Muller
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.75 km2
Popullsia 475 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55170
INSEE 55015


Aulnois-en-Perthois është një komunëFrancë. Aulnois-en-Perthois bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 475 banorë dhe sipërfaqe 10.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]