Aulnois-sous-Laon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnois-sous-Laon
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Aulnois-sous-Laon is located in Franca
Aulnois-sous-Laon
Aulnois-sous-Laon
48°50′30″V 3°05′46″L / 48.8417°V 3.0961°L / 48.8417; 3.0961Koordinatat: 48°50′30″V 3°05′46″L / 48.8417°V 3.0961°L / 48.8417; 3.0961
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Laon-Nord
Ndërbashkësia Laon
Kryetari Denis Dumay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.01 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 2037


Aulnois-sous-Laon është një komunëFrancë. Aulnois-sous-Laon bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 1,292 banorë dhe sipërfaqe 10.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]