Aulnoy, Seine-et-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulnoy
Komunë
Vendndodhja
Aulnoy is located in Franca
Aulnoy
Aulnoy
48°50′30″V 3°05′46″L / 48.8417°V 3.0961°L / 48.8417; 3.0961Koordinatat: 48°50′30″V 3°05′46″L / 48.8417°V 3.0961°L / 48.8417; 3.0961
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Meaux
Kantoni Coulommiers
Ndërbashkësia Brie des Templiers
Kryetari Eric Gobard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15 km2
Popullsia 411 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77120
INSEE 77013


Aulnoy është një komunëFrancë. Aulnoy bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 411 banorë dhe sipërfaqe 15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]