Aulon, Creuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulon
Qytet
Vendndodhja
Aulon is located in Franca
Aulon
Aulon
46°04′59″V 1°41′29″L / 46.083056°V 1.691389°L / 46.083056; 1.691389Koordinatat: 46°04′59″V 1°41′29″L / 46.083056°V 1.691389°L / 46.083056; 1.691389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Guéret
Kantoni Bénévent-l'Abbaye
Ndërbashkësia Bénévent-Grand-Bourg
Kryetari Josette Moreau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.86 km2
Lartësia 413 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 23011


Aulon është një komunëFrancë. Aulon bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 10.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]