Aulus-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aulus-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Aulus-les-Bains
Vendndodhja
Aulus-les-Bains is located in Franca
Aulus-les-Bains
Aulus-les-Bains
42°47′30″V 1°20′19″L / 42.7917°V 1.3386°L / 42.7917; 1.3386Koordinatat: 42°47′30″V 1°20′19″L / 42.7917°V 1.3386°L / 42.7917; 1.3386
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Oust
Ndërbashkësia CC du Canton d'Oust
Kryetari Michel Veyssière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.24 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 237 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09140
INSEE 09029


Aulus-les-Bains është një komunëFrancë. Aulus-les-Bains bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 237 banorë dhe sipërfaqe 52.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]