Auménancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auménancourt
Komunë
Vendndodhja
Auménancourt is located in Franca
Auménancourt
Auménancourt
42°47′41″V 2°05′46″L / 42.7947°V 2.0961°L / 42.7947; 2.0961Koordinatat: 42°47′41″V 2°05′46″L / 42.7947°V 2.0961°L / 42.7947; 2.0961
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Bourgogne
Ndërbashkësia Vallée de la Suippe
Kryetari Franck Gureghian
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.82 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 926 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51110
INSEE 51025


Auménancourt është një komunëFrancë. Auménancourt bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 926 banorë dhe sipërfaqe 12.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]