Aumale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumale
Komunë
noform
Pamje nga Aumale
Vendndodhja
Aumale is located in Franca
Aumale
Aumale
49°46′17″V 1°45′11″L / 49.771389°V 1.753056°L / 49.771389; 1.753056Koordinatat: 49°46′17″V 1°45′11″L / 49.771389°V 1.753056°L / 49.771389; 1.753056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Aumale
Ndërbashkësia CC du Canton d'Aumale
Kryetari Virginie Lucot-Avril
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.06 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 2544 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76390
INSEE 76035


Aumale është një komunëFrancë. Aumale bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 2544 banorë dhe sipërfaqe 9.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aumale – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale