Aumont, Jura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumont
Komunë
noform
Pamje nga Aumont
Vendndodhja
Aumont is located in Franca
Aumont
Aumont
46°54′33″V 5°38′03″L / 46.909167°V 5.634167°L / 46.909167; 5.634167Koordinatat: 46°54′33″V 5°38′03″L / 46.909167°V 5.634167°L / 46.909167; 5.634167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Poligny
Kryetari Yves Decoté
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.97 km2
Popullsia 405 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39800
INSEE 39028


Aumont është një komunëFrancë. Aumont bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 405 banorë dhe sipërfaqe 7.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]