Aumontzey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumontzey
Komunë
noform
Pamje nga Aumontzey
Vendndodhja
Aumontzey is located in Franca
Aumontzey
Aumontzey
49°55′13″V 1°46′23″L / 49.9203°V 1.7731°L / 49.9203; 1.7731Koordinatat: 49°55′13″V 1°46′23″L / 49.9203°V 1.7731°L / 49.9203; 1.7731
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kantoni Corcieux
Ndërbashkësia Monts de Vologne
Kryetari Maurice Jechoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.37 km2
Lartësia 471 m (m.n.d.)
Popullsia 470 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88640
INSEE 88018


Aumontzey është një komunëFrancë. Aumontzey bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 470 banorë dhe sipërfaqe 3.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]