Aumur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aumur
Komunë
noform
Pamje nga Aumur
Vendndodhja
Aumur is located in Franca
Aumur
Aumur
47°03′34″V 5°20′59″L / 47.0594°V 5.3497°L / 47.0594; 5.3497Koordinatat: 47°03′34″V 5°20′59″L / 47.0594°V 5.3497°L / 47.0594; 5.3497
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Chemin
Kryetari Bruno Chevaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.22 km2
Popullsia 362 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39410
INSEE 39029


Aumur është një komunëFrancë. Aumur bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 362 banorë dhe sipërfaqe 9.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aumur – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale