Aunat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aunat
Komunë
noform
Pamje nga Aunat
Stema_figura
Vendndodhja
Aunat is located in Franca
Aunat
Aunat
42°47′41″V 2°05′46″L / 42.7947°V 2.0961°L / 42.7947; 2.0961Koordinatat: 42°47′41″V 2°05′46″L / 42.7947°V 2.0961°L / 42.7947; 2.0961
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Belcaire
Ndërbashkësia Pays de Sault
Kryetari Henri Vaquer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.62 km2
Lartësia 936 m (m.n.d.)
Popullsia 39 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11140
INSEE 11019


Aunat është një komunëFrancë. Aunat bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 39 banorë dhe sipërfaqe 10.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aunat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale