Aunay-sous-Auneau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aunay-sous-Auneau
Komunë
noform
Pamje nga Aunay-sous-Auneau
Vendndodhja
Aunay-sous-Auneau is located in Franca
Aunay-sous-Auneau
Aunay-sous-Auneau
48°26′31″V 1°48′32″L / 48.4419°V 1.8089°L / 48.4419; 1.8089Koordinatat: 48°26′31″V 1°48′32″L / 48.4419°V 1.8089°L / 48.4419; 1.8089
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Auneau
Ndërbashkësia Beauce Alnéloise
Kryetari Jacques Weibel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.41 km2
Lartësia 118 m (m.n.d.)
Popullsia 1396 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28700
INSEE 28013


Aunay-sous-Auneau është një komunëFrancë. Aunay-sous-Auneau bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1396 banorë dhe sipërfaqe 19.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]