Aunay-sous-Crécy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aunay-sous-Crécy
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aunay-sous-Crécy is located in Franca
Aunay-sous-Crécy
Aunay-sous-Crécy
48°40′15″V 1°18′20″L / 48.6708°V 1.3056°L / 48.6708; 1.3056Koordinatat: 48°40′15″V 1°18′20″L / 48.6708°V 1.3056°L / 48.6708; 1.3056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Dreux
Kantoni Dreux-Sud
Ndërbashkësia Le Drouais
Kryetari Jacques Rivière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.45 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 564 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28500
INSEE 28014


Aunay-sous-Crécy është një komunëFrancë. Aunay-sous-Crécy bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 564 banorë dhe sipërfaqe 8.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]