Aunay-sur-Odon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aunay-sur-Odon
Komunë
noform
Pamje nga Aunay-sur-Odon
Stema_figura
Vendndodhja
Aunay-sur-Odon is located in Franca
Aunay-sur-Odon
Aunay-sur-Odon
49°01′13″V 0°37′55″P / 49.020278°V 0.631944°P / 49.020278; -0.631944Koordinatat: 49°01′13″V 0°37′55″P / 49.020278°V 0.631944°P / 49.020278; -0.631944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Vire
Kantoni Aunay-sur-Odon
Ndërbashkësia Aunay-Caumont-Intercom
Kryetari Pierre Lefèvre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.74 km2
Lartësia 123 m (m.n.d.)
Popullsia 3099 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14260
INSEE 14027


Aunay-sur-Odon është një komunëFrancë. Aunay-sur-Odon bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 3099 banorë dhe sipërfaqe 12.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]